Kaliteli Kurbanlıklar

Kaliteli Kurbanlıklar

Büyükbaş Kurbanlık Nasıl Alınır?

Kurbanlık dana satan bölgeler içinde ismindan sıkça söz ettirmekte olan firma, bilindiği üzere, konya ilinin kurbanlık şirketlerı içinde üstün kalitesi ve lüzumlu tüm prosedürleri uygulaması ile ön plana çıkmaktadır.

Özel Yetiştirme ve Kesim Süreçleri

Firmanın kurbanlık hayvanlarının yalnızca büyükbaş hayvanları değil, bütünü firmada özel olarak üretilmekte olan yem ile beslenmekte, hayvanların tüm gıda ihtiyaçları eksiksiz bir şekilde karşılanmaktadır. Buna ayrıca kurbanlıkların müsait bir şekilde pay edilmesi ve kesimi de en ülkü şekilde gerçekleştirilmektedir. Raporlar kesimden önce bir veteriner tarafınca test edilir. Kesimden sonrasında kurban edilen hayvanların karkasları ve iç organları baytar hekimler tarafından %100 test edilmektedir. Yasal düzenlemeler ve standartlar gereği kurban kesim işlemleri de bayram namazı müteakip, noter huzurunda vekâletname ve islami kurallara uyularak yapılmaktadır. Yalnızca kurban bayramı öncesi değil, adaklık kurban alımlarında ve kalabalık sofralar planlanmakta olan durumlarda da şirket aracılığı ile ülkü büyükbaş kurbanlığa erişim gerçekleştirebilmek mümkündür. Konya’da kurbanlık arayışında olanlar bütün bu nitelikler kapsamında ve uygun konya kurbanlık fiyatları yardımıyla ülkü zamançler yaşayabilirler.

Büyükbaş Kurbanlık Nitelikleri Nasıl Olmalıdır?

Gerek konya kurbanlık hisse arayışında olanlar gerekse tamamı ile kendileri için efsunkbaş kurbanlık satın almayı düşünenler, belirli nitelikleri olası mertebe göz önünde bulundurmaya lüzumlu özeni göstermelidir. Sadece bir koyun ve bir keçi en çok 7 kişiye kadar deve, inek ve manda birlikte kurban edilebilir. Bu yargı, hanefilerin de arasında bulunduğu üç mezheb'e tekabül etmekte olup, maliki'nin medreselerinde para ve ete katılarak ortaklaşa kurban kesmek caiz değildir. Koyun ve keçi bir yaşına erişince kurban edilebilir. Hanefiler de dahil olmak üzere çoğu fakih, koyunların bir yaşındaki koyunun şişmanlığına ve görünümüne uyması durumunda altı aydan sonrasında kurban edilebileceğine inanırlar. Inek ve manda 2 yaşında, deve 5 yaşlarında kurban edilebilir. Kesilecek hayvanlarda, kesilmelerine engel olacak kusurlar bulunmamalıdır. Kurban edilen hayvanın sıhhatli, düzgün, uzuvları tam ve besili olması, ibâdetlerin gaye ve şekillerine ve sağlık hükümlerine uygundur. Sakat, cılız, yoksul ve bir organı olmayan hayvan kurban edilemez.